Bieg Arasmusa ze znakiem jakości European Athletics!

Z satysfakcją informujemy, że Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało nam po raz pierwszy certyfikat jakości – 1 gwiazdkę.

Wyróżnienie to jest potwierdzeniem i gwarancją profesjonalnie przygotowanej i zabezpieczonej imprezy biegowej już pierwszej edycji, która odbyła się 24 września 2016 roku. 

European Athletics postawiło sobie za cel wypracowanie odpowiednich standardów jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie.
Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie. Istnieje trzy stopniowa sala oceny imprezy – od jednej do pięciu gwiazdek. Te ostatnie przyznawane są nie tylko za spełnienie niemalże wszystkich kryteriów, ale także za liczebność imprezy – stąd Bieg Arasmusa z uwagi na ograniczenia techniczne i przestrzenne będzie mógł jedynie starać się kolejne dwie gwiazdki w przyszłym roku. Choć jak to mówią – „wszystko się może zdarzyć”.
W organizację i zabezpieczenie naszego biegu zaangażowanych jest dziesiątki osób– zawodników i sympatyków naszego klubu, Partnerów, wolontariuszy z miejscowego Gimnazjum, strażaków ochotników, personel medyczny, sędziowie i wielu innych. Pragniemy stworzyć wszystkim uczestnikom komfortowe i bezpieczne warunki  startu. Dbamy nie tylko o wysoki poziom sportowy imprezy, ale również o zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci, wspaniałą rodzinną atmosferę.

Przed nami kolejne wyzwania i odpowiednie wyższe standardy, które pragniemy wypracować.

Dodajmy, że nasz bieg znajduje się w wąskim gronie polskich imprez w europejskim kalendarzu biegowym Running for All – http://www.european-running4all.org/pl/

Więcej poczytacie na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy!