5 gwiazdek od European Athletics dla Biegu Arasmusa!

Dzieje się!

Przekazujemy świeże wieści! Otóż, Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało nam po raz kolejny certyfikat jakości. Tym razem w postaci 5 gwiazdek!!! – To wielkie wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz to większe uznanie w oczach uczestników i staje się wiodącą imprezą w powiecie kartuskim – komentuje Karol Nowakowski, Dyrektor biegu.

 

Wyróżnienie to jest potwierdzeniem i gwarancją profesjonalnie przygotowanej, zabezpieczonej i zorganizowanej imprezy. European Athletics wypracowało najważniejsze standardy jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie.
Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie. Istnieje trzy stopniowa sala oceny imprezy – od jednej do pięciu gwiazdek. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym cieszyliśmy się z wejścia do programu i otrzymaniem 1 gwiazdki.

W organizację i zabezpieczenie naszego biegu zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób – zawodników i sympatyków naszego klubu, Partnerów, wolontariuszy z miejscowego Gimnazjum, Harcerzy, strażaków ochotników, personel medyczny, ochrony, sędziów i oczywiście Sponsorów. Pragniemy stworzyć wszystkim uczestnikom komfortowe i bezpieczne warunki  startu. Dbamy nie tylko o wysoki poziom sportowy imprezy, ale również o zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci, wspaniałą rodzinną atmosferę. Dla nas kluczowe jest by każdy wyjechał z Kiełpina z mnóstwem wrażeń, był po Kaszubsku ugoszczony i co istotne nie mógł się doczekać kolejnej edycji.  – dodaje Nowakowski.

Dodajmy, że bieg znajduje się w wąskim gronie polskich imprez w europejskim kalendarzu biegowym Running for All – http://www.european-running4all.org/pl/

W roku ubiegłym w biegu głównym finiszowało 590 biegaczy i ponad setka maszerujących. Ponadto w biegach dziecięcych i biegu rodzinnym wzięło udział blisko 800 osób. Do tego setki kibiców.

Kolejna, trzecia już edycja odbędzie się 16 września. Aktualnie trwają prace nad usprawnieniem kilku elementów imprezy oraz pozyskiwaniem Partnerów i Sponsorów. Po raz kolejny głównym Partnerem Instytucjonalnym będzie Gmina Kartuzy. Limit uczestników biegu głównego rozgrywanego na atestowanej trasie 5 kilometrów wynosić będzie 800 zawodników startujących niemalże z całego kraju, a wśród nich utytułowani Polscy i zagraniczni biegacze. Jeszcze w lutym organizatorzy ogłoszą nabór do programu ambasadorskiego, który ma przybliżyć szerszemu gronu Patrona imprezy ks. Antoniego Arasmusa oraz promować cały region Kaszubski.

Zgłoszenia do biegu ruszą 1 kwietnia.

Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

 

 

Dodaj komentarz