Rekordowy Bieg Arasmusa

To był Wielki Bieg i piękny dzień w Kiełpinie! Dziękujemy z Waszą obecność!

648 osób dobiegło na metę 3. Bieg Arasmusa czyli REKORDOWO! Łącznie we wszystkich biegach – Biegu Rodzinnym Run and Fun, biegach dziecięcych i biegu dla Par mieliśmy ponad 1550 finiszerów!
Każdemu z Was z osobna dziękujemy i gratulujemy. Podziękowania wędrują do naszych SponsorówPartnerów Obsługi i Wolontariuszy!

Tegorocznym zwycięzcą został Barnabas Kipyego Bar z Kenii z czasem 14:18 oraz wśród kobiet Ewelina Paprocka z wynikiem 17:02. Oba rezultaty to nowe rekordy trasy! Ponadto we wtorek otrzymaliśmy informację i oficjalne potwierdzenie z PZLAM czyi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, że na naszej imprezie zawodnik Andrzej Krzyszkowski ustanowił nowy Polski w kategorii M 65. Od niedzieli wynosi on 19:03. Poprzedni został poprawiony aż o 77 sekund!
Szybka trasa, mistrzostwa oprawa i fantastyczni kibice dodają mocy!

Wśród zawodników nie zabrakło  krajowej elity, a także miłośnicy amatorzy biegania z różnych zakątków Polski. Gościem wydarzenia i Ambasadorem był Jacek Mezo Meyer – najszybszy biegacz wśród muzyków, który pomimo braków treningowych wybiegał znakomity czas 19:03. Po biegu Mezo chętnie pozował do zdjęć, ale także zachęcony przez publiczność dał improwizowany 3 minutowy „koncert” – zaśpiewał swój biegowy hit „Życiówka” z dedykacją dla wszystkich uczestników.
Dopisali także nasi Sponsorzy – Pan Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński, który regularnie wspiera nasze inicjatywy i projekty. Podczas dekoracji mieliśmy przyjemność wręczyć podziękowania Państwu Iwonie i Bogdanowi Górskim – Sponsorom Strategicznym imprezy. Cieszyliśmy się z obecności przedstawicieli firmy Kastel, Dan-Dach, Invest Brzeski, Zieleń Serwis, OktaMed Clinic, SKM PKP Trójmiasto.


Warto nadmienić, że prawdziwy podziw wzbudził Józek Szczeblewski. Mimo amputowanej nogi, z protezą, podjął wyzwanie i stanął na starcie. To jednak nie koniec wyczynów Pana Józka – jak się później okazało, w swoim dorobku ma także dalekie marsze. Niepełnosprawny maratończyk z Manowa (powiat koszaliński) wyruszył w roku 2017 z Koszalina w podróż do Ustrzyk Dolnych. Całą trasę pokonał pieszo! Jego celem było i nadal jest, zebranie pieniędzy na nową protezę nogi. Ta, którą obecnie się posługuje ma już 36 lat.

Sporo emocji i uśmiechu wywoła zapowiadany przez nas bieg pełen radości czyli Bieg dla Par. W szranki stanęło 13 par, które rywalizowały ze sobą w dwóch seriach. W finale pojawiło się 5 par. Zwycięzcami zostali – Państwo Paulina i Bogumił Utkała, którzy w nagrodę spędzą weekend w hotelu Astor nad morzem. Ponadto pierwsza piątka została nagrodzona wysokiej jakości sprzętem Agd, ufundowanych przez Sklep i serwis komputerowy Luknet z Kiełpina.

Po raz kolejny organizowaliśmy akcję biegamy i pomagamy – na rzecz Magdaleny Cyrzan w tym roku przeznaczyliśmy z opłat startowych 2100 zł. Do tej puli, już na scenie spontanicznie Pan Bogdan Górski, Prezes PB Górski – Sponsor Strategiczny imprezy dołożył 760 zł, zainspirowany przez Pana Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, który wcześniej przekazał 400 zł w gotówce. To nie koniec dobrych wieści! W strefie zabaw i kawiarence w miasteczku biegowym, Przedszkole Aniołek zebrało datki od uczestników w kwocie blisko 3 tysiące złotych. Tak więc w tym roku w naszej akcji możemy przekazać na wsparcie rehabilitacji Magdy kwotę blisko 6 tyś. złotych! Dziękujemy wszystkim!

To był dzień pełen pięknych sportowych i okołosportowych emocji. Poziom imprezy staraliśmy się na każdym kroku podwyższyć i mamy nadzieję, że nam się ta sztuka udała! Rozwijamy oprawę biegu raz miasteczko dla biegaczy. W tym roku mogliście korzystać z wielu punktów gastronomicznych, ale także po raz pierwszy nasz Partner OktanMed  oferował wsparcie fizjoterapeutyczne i regeneracyjne.
Mamy także nadzieję – do zobaczenia za rok!

 

Wyniki:

Kilka zdjęć ja zapowiedź fotorelacji Pawła Lehmanna – głównego fotografa imprezy:

 

Poniżej przedstawiamy relacje naszych Partnerów Medialnych: