Bieg

Kiełpino jet dynamicznie rozwijającą się miejscowością w gminie Kartuzy, w województwie Pomorskim. W samym sercu Kaszub postanowiliśmy podjąć się wyzwania organizacji biegu o zasięgu ogólnopolskim, który będzie wspaniałą „wizytówką” i promocją walorów naszej miejscowości i gminy Kartuzy. Pierwsza edycja odbyła się 24 września 2016 r. i okazała się spektakularnym sukcesem z liczbą 830 zawodników w różnym wieku i setkami kibiców. Bieg główny ukończyło 375 zawodników. Już rok później podnieśliśmy standard biegu i na mecie wszystkich biegów przywitaliśmy blisko 1,5 tyś. uczestników! 

Aktualnie Bieg Arasmusa  jest największym wydarzeniem sportowym na Kaszubach i całym Pomorzu, z czołówką polskich zawodników oraz reprezentantów innych krajów, a także rzeszą ponad 2 tysięcy osób, biegaczy w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych oraz setkami kibiców na trasie biegu!

STANDARDY

 

Bieg Arasmusa to najszybszy bieg na 5km w Polsce północnej!

… i jedna z najszybszych atestowanych tras na dystansie 5 km w Polsce!

Zawsze dążymy do tego by każdy z biegaczy i kibiców zakończył Bieg Arasmusa z mnóstwem pozytywnych wrażeń. To bieg organizowany z pasji do sportu, z miłości do sportu – lekkiej atletyki – samego biegania oraz dla promocji naszej miejscowości  – Kiełpina.

To jednak przede wszystkim wydarzenie upamiętniające zasłużonego rektora kiełpińskiej parafii jakim był nasz Patron ks. Antoni Arasmus.


Kliknij by zapoznać się z sylwetką Księdza Antoniego Arasmusa.Szybka asfaltowa trasa z jednym nawrotem po 2.5km, bez zakrętów sprzyja uzyskiwaniu rekordowych wyników. Ponadto w programie liczne biegi towarzyszące i atrakcje dla dzieciaków, bieg rodzinny w formule RUN and FUN, mnóstwo nagród, a także kaszubska gościnność, powodują, że Bieg Arasmusa zagości w kalendarzu jesiennych imprez biegaczy na stałe.


4.Bieg Arasmusa

Data: 22.09.2019r.

Miejscowość: Kiełpino (k. Kartuz), woj. pomorskie. Kartuzy – 5km. Żukowo 10km. Gdańsk 25km.

Dystans: 5km. Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oznaczenie: co 1 km, znaki pionowe.

Nawierzchnia: asfalt

Limit uczestników: 1000 zawodników.

Panel rejestracyjny: https://elektronicznezapisy.pl

Biegi towarzyszące: dla dzieci – od przedszkolaków do szkół podstawowych. Bieg rodzinny 1km. Bieg dla PAR.


ORGANIZATORZYbanerkosciol