Ambasadorzy

Poznajcie 11 wspaniałych biegaczy – Amabasadorów 2. Biegu Arasmusa. To zawodnicy na różnym poziomie, od początkujących jogerrów po sportowców najwyższej klasy. Łączy ich pasja do biegania i inspiracja innych do aktywności fizycznej, a przy tym sami kochają bieganie oraz starty w imprezach masowych.

Naszych Ambasadorów spotkacie ich na różnych imprezach biegowych nie tylko na Pomorzu. Póki co zajrzyjcie na ich profile.

Ponadto dołączyli do nas medaliści Mistrzostw Polski, czołowi biegacze w kraju czyli Dominika Nowakowska i Marek Kowalski.  Dominika zwyciężyła podczas pierwszej edycji, Marek był drugi. Oboje wygrali także klasyfikację Mistrzostw Powiatu Kartuskiego.Dominika jest mieszanką naszego Kiełpina, a Marek sąsiedniego Żukowa.

Dominika Nowakowska od kilku lat jest w ścisłej Polskiej i europejskiej elicie najszybszych biegaczek długodystansowych. W swojej kilkunastoletniej karierze biegowej zdobywała wiele medali mistrzostw Polski na średnich i długich dystansach. Jest zdobywczynią brązowego medalu drużynowych mistrzostw Europy w biegach przełajowych oraz pierwszą Polką w historii, która wywalczyła awans na dystansie 5000 m podczas Mistrzostw Świata. Jej najlepszy wynik na ulicznym dystansie 5 kilometrów robi wrażenie – 15:51!