Biegamy i pomagamy

Cel edycji 2019 podamy już niebawem!

3. Bieg Arasmusa – 16.09.2018r.
W roku 2018 nasza energia i wsparcie poświęcone było Magdalenie Cyrzan z Kiełpina. Udało się zebrać kwotę łacznie ponad 6 tyś. złotych!
To nie tylko 3 zł z każdej opłaty startowej na jej konto. Nasza akcja w roku 2018 miała szerszy zasięg! Nasz Partner czyli Przedszkole Aniołek w Kiełpinie poprowadziła również zbiórkę środków w dniu wydarzenia. 
Magda od 15 lat zmaga się z SM (chorobą stwardnienia rozsianego), a od 13 lat porusza się na wózku, kiedyś bardzo energiczna żywiołowa kobieta, a dzisiaj potrzebująca wsparcia na leczenie i rehabilitację. Magda – jesteśmy z Tobą!!!

Edycja 2017 –  po raz drugi angażowaliśmy się w akcję biegamy i pomagamy. Wsparcie nas wszystkich powędrowało do Róży Herbasz, cudownej dziewczynki Eweliny i Jarka, u której zdiagnozowana złośliwego guza mózgu. Z każdej opłaty startowej przekazaliśmy 3 zł na rzecz Róży z przeznaczeniem na kosztowne leczenie i rehabilitację. Łącznie udało się zebrać 2400 zł!!! Dziękujemy uczestnikom!

Oto co więcej o całej sytuacji i chorobie Róży przekazali wcześniej jej Rodzice:

Czasami jak grom z jasnego nieba atakuje nas choroba, co do tej pory przydarzała się tylko sąsiadowi, albo obcej pani z telewizji. W naszej rodzinie sięgnęła po niewinny spokój dziecka, wyrywając go bez pytania z beztroskiej codzienności. Ból rodziców jaki wdziera się do serc zmienia się, cytując ks. Jana Twardowskiego: w gniew, tupanie nogą (…) w modlitwę, płacz prywatny bo wprost do poduszki, milczenie przy stole chodzenie tam i nazad dookoła prawdy. A prawda jest taka, że trudno człowiekowi negocjować z biologią, możemy jedynie z pokorą przyjąć jej stanowisko i zawalczyć o przywrócenie zdrowia.

Aktualnie ze zdrowiem Róży jest coraz lepiej….


Podczas akcji charytatywnej 2016: udało się zebrać kwotę 1200 zł dla Witka Brylowskiego z Kiełpina – Dziękujemy!