Biegamy i pomagamy

Cel charytatywny zawsze jest wyjątkowy b samo pomaganie jest wyjątkowe! Ale w tym roku zbieramy dla kogoś na niezmiernie bliskiego – dla kogoś , kto też w ostatnich edycjach Biegu Arasmusa angażował się w akcję charytatywną, a teraz sam potrzebuje wsparcia!
Karolina Treder, 35-letnia  mieszkanka  Somonina,  mężatka, mama 9-letniego Gracjana i 7-letniej Kornelii, zmaga się z chorobą nowotworową. W styczniu bieżącego roku rozpoznano u niej ciężki przypadek raka piersi z przerzutem na węzeł chłonny. Diagnoza była na tyle poważna, że leczenie rozpoczęto właściwie natychmiast.

W jednej chwili życie Karoliny zmieniło się o 180 stopni. Była zmuszona przerwać pracę zawodową  w Przedszkolu „Aniołek” w Kiełpinie, porzucić samokształcenie, odłożyć osobiste plany i marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość…

Największym fundamentem i siłą do walki z chorobą jest dla Karoliny rodzina i przyjaciele. Wierzy, że spełni marzenie córeczki i pojeżdżą jeszcze razem na rolkach, ma też nadzieję, że syn zaakceptuje jej nowy wygląd bez pięknych, długich brązowych włosów, którymi oczarowała wszystkich od najmłodszych lat, a zwłaszcza swojego kochającego męża.

Jedno pozostało niezmienne, mimo trudnej sytuacji Karolina nadal jest pogodna, ma przeogromną wolę życia i darzy uśmiechem każdego. Dotychczas ona bezinteresownie niosła pomoc innym, angażując się w liczne akcje charytatywne. Teraz my możemy jej pomóc przejść przez ten trudny czas i wrócić do normalności, zwyczajnej, błahej codzienności.

Karolina jest już po kilku silnych chemioterapiach, od czerwca zaczyna kolejną serię chemii. W tym roku czeka ją jeszcze operacja – usunięcie piersi, radioterapia, rehabilitacje i długotrwała hormonoterapia.

Karolino – trzymaj się! Jesteśmy z Tobą. Razem damy radę!


EDYCJA 2018

3. Bieg Arasmusa – 16.09.2018r.
W roku 2018 nasza energia i wsparcie poświęcone było Magdalenie Cyrzan z Kiełpina. Udało się zebrać kwotę łacznie ponad 6 tyś. złotych!


To nie tylko 3 zł z każdej opłaty startowej na jej konto. Nasza akcja w roku 2018 miała szerszy zasięg! Nasz Partner czyli Przedszkole Aniołek w Kiełpinie poprowadziła również zbiórkę środków w dniu wydarzenia. 
Magda od 15 lat zmaga się z SM (chorobą stwardnienia rozsianego), a od 13 lat porusza się na wózku, kiedyś bardzo energiczna żywiołowa kobieta, a dzisiaj potrzebująca wsparcia na leczenie i rehabilitację. Magda – jesteśmy z Tobą!!!

Edycja 2017 –  po raz drugi angażowaliśmy się w akcję biegamy i pomagamy. Wsparcie nas wszystkich powędrowało do Róży Herbasz, cudownej dziewczynki Eweliny i Jarka, u której zdiagnozowana złośliwego guza mózgu. Z każdej opłaty startowej przekazaliśmy 3 zł na rzecz Róży z przeznaczeniem na kosztowne leczenie i rehabilitację. Łącznie udało się zebrać 2400 zł!!! Dziękujemy uczestnikom!

Oto co więcej o całej sytuacji i chorobie Róży przekazali wcześniej jej Rodzice:

Czasami jak grom z jasnego nieba atakuje nas choroba, co do tej pory przydarzała się tylko sąsiadowi, albo obcej pani z telewizji. W naszej rodzinie sięgnęła po niewinny spokój dziecka, wyrywając go bez pytania z beztroskiej codzienności. Ból rodziców jaki wdziera się do serc zmienia się, cytując ks. Jana Twardowskiego: w gniew, tupanie nogą (…) w modlitwę, płacz prywatny bo wprost do poduszki, milczenie przy stole chodzenie tam i nazad dookoła prawdy. A prawda jest taka, że trudno człowiekowi negocjować z biologią, możemy jedynie z pokorą przyjąć jej stanowisko i zawalczyć o przywrócenie zdrowia.

Aktualnie ze zdrowiem Róży jest coraz lepiej….


Podczas akcji charytatywnej 2016: udało się zebrać kwotę 1200 zł dla Witka Brylowskiego z Kiełpina – Dziękujemy!