Biegamy i pomagamy

Biegamy i pomagamy Magdzie!!!
W tym roku nasza energia i wsparcie poświęcone będzie Magdalenie Cyrzan z Kiełpina.
To nie tylko 3 zł z każdej opłaty startowej na jej konto. Nasza akcja będzie miała szerszy zasięg! Nasz Partner czyli Przedszkole Aniołek w Kiełpinie poprowadzi również zbiórkę środków w dniu wydarzenia.
Magda od 15 lat zmaga się z SM (chorobą stwardnienia rozsianego), a od 13 lat porusza się na wózku, kiedyś bardzo energiczna żywiołowa kobieta, a dzisiaj potrzebująca wsparcia na leczenie i rehabilitację. Magda – jesteśmy z Tobą!!!

 


 

Edycja 2017 –  po raz drugi angażowaliśmy się w akcję biegamy i pomagamy. Wsparcie nas wszystkich powędrowało do Róży Herbasz, cudownej dziewczynki Eweliny i Jarka, u której zdiagnozowana złośliwego guza mózgu. Z każdej opłaty startowej przekazaliśmy 3 zł na rzecz Róży z przeznaczeniem na kosztowne leczenie i rehabilitację. Łącznie udało się zebrać 2400 zł!!! Dziękujemy uczestnikom!

Oto co więcej o całej sytuacji i chorobie Róży przekazali wcześniej jej Rodzice:

Czasami jak grom z jasnego nieba atakuje nas choroba, co do tej pory przydarzała się tylko sąsiadowi, albo obcej pani z telewizji. W naszej rodzinie sięgnęła po niewinny spokój dziecka, wyrywając go bez pytania z beztroskiej codzienności. Ból rodziców jaki wdziera się do serc zmienia się, cytując ks. Jana Twardowskiego: w gniew, tupanie nogą (…) w modlitwę, płacz prywatny bo wprost do poduszki, milczenie przy stole chodzenie tam i nazad dookoła prawdy. A prawda jest taka, że trudno człowiekowi negocjować z biologią, możemy jedynie z pokorą przyjąć jej stanowisko i zawalczyć o przywrócenie zdrowia.

Aktualnie ze zdrowiem Róży jest coraz lepiej….

 


Podczas akcji charytatywnej 2016: udało się zebrać kwotę 1200 zł dla Witka Brylowskiego z Kiełpina – Dziękujemy!