Ekscytujące urodziny dla dziecka

Szukasz wyjątkowego pomysłu na urodziny dla swojego potomka w Olsztynie? Tak? To mam dla Ciebie odpowiedź, jak możesz sprawić radość swojemu dziecku oraz jego gościom. 

Kiedy mój synek zbliżał się do 5 rocznicy urodzin chciałam dać mu niezapomniane doświadczenie, które mógłby dzielić z rówieśnikami z przedszkola. Nie czułam się na siłach, aby organizować w domu przyjęcie dla 20 maluchów. Przygotowanie posiłku, tortu, wymyślenie i poprowadzenie zabaw, to było ponad moje siły. Dla kilku osób może bym sobie poradziła, ale dla całej grupy przedszkolnej wiedziałam, że nie udźwignę.

Mogłam skopiować pomysły innych rodziców. Jednak mi zależało na wyjątkowym przyjęciu. Dodatkowo mój synek interesuje się konstruowaniem, lubi ciekawostki naukowe i chyba jak każde dziecko lubi eksperymenty. Dlatego postanowiłam szukać według tych kryteriów ofert imprez urodzinowych dla dzieci.

Moją uwagę zwróciła propozycja z poniższej strony:

Po uważnej lekturze i sprawdzeniu opinii wiedziałam, że właśnie takiego rozwiązania potrzebuję.

Zaczynając szukać konkretnych ofert urodzinowych pomyślałam o tym, jakie rozwojowe zabawy można zorganizować dla przedszkolaków, aby się szybko nie znudzili?

Oto kilka propozycji na ciekawą urodzinową przygodę dla dzieci, które znalazłam u różnych Animatorów:

Mały chemik-fizyk

Program obejmuje dużo ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych, albo jednego rodzaju – do wyboru przy zamówieniu tematu przyjęcia. Dzieciom towarzyszy co najmniej jeden animator, w zależności od ilości gości. Używa się materiałów dostępnych w każdym domu lub takich, które można zakupić w każdym sklepie spożywczym i papierniczym. Spodobała mi się ta wersja urodzin, gdyż wiedziałam, że będę mogła później w domu powtórzyć chociaż część eksperymentów, kiedy mój synek będzie domagać się ciekawej zabawy. Oczywiście na przyjęciu wszystko dodatkowo jest ozdobione balonami, kolorowymi kubkami, talerzykami, muzyką czy serpentynami a same doświadczenia ubrane są w historię, którą również można wybrać przy składaniu zamówienia. Dzieci są angażowane do wykonania wulkanów czy sprawienia aby przedmioty lewitowały.

Konstrukcje LEGO

W Olsztynie można znaleźć również oferty zawierające klocki LEGO. Tematyka jest bardziej zróżnicowana ze względu na wiek dzieci. Dla najmłodszych znaleźć można zabawy LEGO Duplo. Najciekawsze są te, które zapraszają dzieci do świata LEGO, a nie ograniczają się do prostej zabawy na dywanie czy przy stolikach. Dzieci od wejścia przenoszą się do magicznej krainy i stają się konstruktorami nowych światów. Tutaj również jest opcja tematyczna lub ogólna budowlana. Dzieciom towarzyszą pasjonaci marki LEGO przeszkoleni w pracy z przedszkolakami. Dla starszych z kolei bardzo ciekawe są urodziny z programowaniem lub/i konstruowaniem robotów LEGO. Całe spotkanie urozmaicone jest różnymi konkursami, zadaniami czy wyzwaniami w zależności od stopnia zaawansowania uczestników urodzin. Same klocki już hipnotyzują, a gdy dołożymy do tego możliwość tworzenia prawie żywych robotów, to niezapomniane wrażenia gwarantowane. 

Fantastyka – przygoda – zagadka

Dla fanów kryminalistyki, zagadek w stylu Sherlocka Holmesa czy Detektywa Pozytywki polecam tę wersję urodzin dla dzieci. Moją pierwszą myślą było, że nareszcie znalazłam coś na wzór Escape room, ale bezpieczniejszą wersję dedykowana dla dzieci. Byłam zachwycona. Poszukiwanie skarbów, odkrywanie tajemnicy kradzieży klejnotów królowej czy zagadki typu „kto ukradł moje ulubione skarpetki” albo „gdzie się podział piasek z piaskownicy”. Na okres wiosenno-letni dostępne są zabawy na świeżym powietrzu, w lasach i parkach. Natomiast w chłodniejsze dni urodziny przenoszą się do labiryntów specjalnie przygotowanych pomieszczeń w kamienicach Olsztyna. Dzieci odkrywają tropy, które prowadzą je krok po kroku do rozwiązania zagadki. Niezapomniane urodziny z dużą dawką humoru.

Czy to wszystko?

Nie. Te trzy bloki tematyczne nie wyczerpują ofert, jakie można znaleźć w naszej okolicy, jednak te wydają mi się najbardziej atrakcyjne. Długo nie mogłam zdecydować, jaką aranżację wybrać dla przyjęcia urodzinowego mojego synka, gdyż każda opcja wydawała mi się równie ekscytującym przeżyciem dla niego i jego gości. Ostatecznie wybrałam eksperymenty, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci wyszły szczęśliwe, ubrudzone lepkimi i kolorowymi substancjami, emocjonująco opowiadając opiekunom, co przeżyły. Rodzice może byli mniej zadowoleni widząc, ile mycia i prania ich czeka. Jednak dla dzieci warto czasem odpuścić rygor czystości.

Ja za to już wiem, że następne urodziny będziemy spędzać na łonie natury w klimacie zagadek detektywa Pozytywki.